Kas ir galvas ādas mikropigmentācija (SMP)?

Trihopigmentācija – tā ir galvas ādas, matu daļas kamuflāža, kur mati pilnīgi vai daļēji neaug. Galvas ādas mikropigmentācija (SMP – scalp micro pigmentation) ir ļoti progresīva kosmētiskās pigmentācijas (tetovēšanas) metode. Lai gan tas ir līdzīgi kā tradicionālajai tetovēšanai, tomēr tai ir atšķirīga pieeja un metodes.  Trihopigmentācija ir kosmētiska procedūra, kurā pigmenta injekcijas tiek veiktas ādas slāņos, lai simulētu matu izskatu. Šajā procedūrā izmanto speciālas trihopigmentācijas adatas, kas ir īpaši pielāgotas matu folikulu simulācijai.

SMP ietver specializēta aprīkojuma (kartridžu adatas, tetovēšanas mašīnītes un pmu pigmentu) izmantošanu, kā arī īpašas metodes pigmenta ievadīšanai galvas ādā, lai radītu matu folikulu izskatu.

Galvas ādas mikropigmentācija ir ārkārtīgi sarežģīta procedūra un to veic pieredzējis speciālists ar atbilstošu kvalifikāciju, un, tā kā SMP ir tetovēšanas paveids, Jūs kā klients kabinetu atstāsiet ar tūlītējiem un noturīgiem rezultātiem.

Katra klienta vajadzības ir unikālas. Katras procedūras laikā pigments tiek pielāgots jūsu precīzai matu krāsai un ādas tipam.

Apstrāde tiek veikta maigi, saudzīgi un rezultāti izskatās neticami dabiski jau pēc pirmās sadzīšanas procedūras.

   

Tehnoloģija

Ar zīmējuma palīdzību ļoti sīku punktiņu veidā – pointilisma tehnikā var radīt īsi skūtu matu ilūziju (vīriešiem, kam ir skūta galva), kā arī biežāk augošu matu ilūziju, kur mati ir kļuvuši plānāki un retāki (ir piemērots vīriešiem un sievietēm). Ekskluzīvs aprīkojums, adatas un pigmenti ļauj sasniegt noturīgus rezultātus un izvairīties no situācijām, kad punkti izplūst un tiek nevienmērīgi uzklāti. Gala rezultāts ir skaists un dabisks.

Kam ir paredzēts SMP (matu tetovējums) un ko tas atrisina?

Viens izplatīts nepareizs uzskats ir tāds, ka tas palīdz tikai cilvēkiem, kuri meklē tikko noskūtas galvas izskatu. Tas ir aplams uzskats, ko rada cilvēku nezināšana par šīs procedūras iespējām. Izmantojot SMP mikropigmentācijas procesu, Jūs varat sagaidīt, ka tas palīdz novērst:

  1. Plikpaurību vīriešiem -  Androgēna matu izkrišana
  2. Alopēciju
  3. Pēc matu folikulu transplantācijas (attēlā uzskatāms piemērs, smp procedūra pēc matu transplantācijas operācijas)
  4. Rētu kamuflāžu
  5. Aizpildīt tukšos laukumus jeb piešķirt biezāku matu izskatu
  6. Pēc matu zuduma sievietēm, arī difūza matu izkrišana


Procedūras ilgums?

Apstrāde prasīs aptuveni 2-4 stundas pirmajā seansā, pēc tam aptuveni 2-3 stundas otrajā sesijā. Daži klienti var pieprasīt vai pieprasīt trešo procedūru, lai pabeigtu ārstēšanu, un sesijas laiks ir aptuveni 1–2,5 stundas atkarībā no veicamā darba apjoma.

Ar ko atšķirīga trihopigmentācija no galvas ādas tetovēšanas?

Lai gan daži cilvēki uzskata galvas ādas mikropigmentāciju kā galvas ādas tetovējumu, patiesībā tas ir diezgan atšķirīgs. Pirmkārt, un, iespējams, vissvarīgākā, tā ir speciālista prasme un pieredze. Adata kopā ar pigmentu tiek ievadīta epidermā, epiderma ir viens no visvairāk kontrolētajiem ādas slāņiem. Tas novērš jebkādas tintes noplūdi. Turklāt, šai tehnikai izmantotās adatas ir vienreizējās lietošanas adatas, kas ir trīs ceturtdaļas mazākas nekā jebkura pieejamā tetovēšanas adata.

Adatas lielums, sāpju skala?

Tās ir plānas un asas adatas, kas ļauj precīzi injicēt pigmentu epidermālajā vai dermālajā slānī, atkarībā no vēlamā efekta. Šīs adatas ļauj radīt matu folikulu izskatu, mazinot vai maskējot matu retināšanos vai matu zaudēšanu. Trihopigmentācijas adatu izvēle atkarīs no specifiskajiem vajadzīgajiem rezultātiem un procedūras veikšanas vietas. Adata izveido mazus, sīkus punktus – šo tehniku sauc par pointilismu jeb dot tehniku. Uzmanīgi aplūkojot tetovēto ādu, nav iespējams atšķirt matu folikulas no pigmentēta punkta. 

Gan sievietēm, gan vīriešiem, kuriem ir rētas vai arī pēc matu transplantācijas, bieži vien būs nedaudz vairāk diskomforta zonas jutīguma dēļ.

Cik dziļi pigmentē?

Pigmentācijas dziļuma noteikšana galvas ādas pigmentēšanai ir atkarīga no daudziem faktoriem, tostarp cilvēka ādas tipa, iepriekšējās pieredzes un vēlamo rezultātu. Parasti galvas ādas pigmentēšanai izmanto mikropigmentācijas tehniku, kur pigmenta injekcijas tiek veiktas ādā virs ādas slāņa, bet zem ādas virsmas. Dziļums var variēties no ļoti plāna līdz nedaudz dziļākam, bet parasti tas ir mazāks par 2 milimetriem. Ir svarīgi, lai šo procedūru veiktu kvalificēts speciālists, kas ņem vērā jūsu individuālos apstākļus un vēlamos rezultātus.


 

Vai tas darbojas uz gaišas ādas un matu cilvēkiem?

Trihopigmentācija var darboties arī uz gaišas ādas un matu cilvēkiem, bet rezultāts var būt atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, pigmenta izvēles un tehniskām zināšanām procedūras laikā. Šeit ir, ko jāņem vērā:

1. Pigmenta izvēle: Gaišāku ādu un matu īpašniekiem ir svarīgi izvēlēties piemērotu pigmentu, kas atbilst viņu dabiskajai matu krāsai. Tas prasa speciālistu precīzu pieeju un piemērotu pigmenta niansi.

2. Dizains un forma: Dizains un forma ir svarīgi, lai panāktu dabisku izskatu. Speciālists pielāgos matu izkārtojumu un formu, ņemot vērā jūsu individuālās īpašības.

3. Intensitāte un krāsa: Gaišākām ādas un matu krāsām, piemēram, baltiem matiem, pigmenta intensitāte var būt mazāka, lai panāktu dabisku izskatu.

4. Uzturēšanas procedūras: Uzturēšanas sesijas var būt nepieciešamas, lai atjaunotu un uzturētu krāsu un izskatu uz gaišās ādas.

  

Kāds ir ieteicamais laika posms starp trihopigmentācijas sesijām? 

Un cik tādas nepieciešamas?

Pēc zonas apstrādes ir apsārtums, kas ilgst 2-10 stundas, atkarībā no klienta ādas tipa. Pigmenta sākotnējā krāsa šķitīs tumšāka nekā sadzijis rezultāts.

Ir jāsaprot, ka mums visiem matu saknītes ir no tumši pelēkas nokrāsas līdz gaiši pelēkai nokrāsai, arī rudu matu īpašniekiem un tieši tāpat melnu matu īpašniekiem! Toni meistars novērtē un izvertē atkarībā no Fitz patrika skalas aprēķiniem.

Ieteicamais laika posms starp trihopigmentācijas sesijām var atšķirties atkarībā no individuālajiem apstākļiem un procedūras mērķiem, taču parasti tiek ieteikts sekojošais:

1. Pirmā pamatprocedūra: Parasti pēc pirmās trihopigmentācijas sesijas var paiet aptuveni 1 nedēļa. Šajā laikā āda atveseļojas un pigmentācija stabilizējas.

2. Pirmā uzlabojošā procedūra jeb trešā: Pēc 2 pamatprocedūrām, aptuveni 1 mēneša ietvaros var tikt veikta pirmā uzlabojošā sesija, lai pārbaudītu pigmentācijas rezultātus un veiktu nepieciešamos pielāgojumus.

3. Papildu procedūras: Cik papildu procedūras nepieciešams veikt, atkarīgs no individuālajiem apstākļiem. Daži cilvēki var izvēlēties veikt tikai vienu uzlabojošo sesiju, bet citiem var būt nepieciešamas vairākas sesijas, it īpaši, ja tiek veikti lieli smp darbi vai ja ir vajadzīgi vairāki korekcijas soļi.

4. Ilgtermiņa uzturēšana: Lai saglabātu trihopigmentācijas izskatu un krāsu, periodiskas uzturēšanas sesijas var būt nepieciešamas reizi gadā vai retāk.

Gala rezultāts un nepieciešamo sesiju skaits var mainīties atkarībā no jūsu individuālajiem apstākļiem, piemēram, ādas īpašībām un vēlmēm. Ir svarīgi strādāt cieši ar jūsu trihopigmentācijas speciālistu, lai noteiktu pareizo sesiju plānu un nodrošinātu, ka jūs esat apmierināts ar gala rezultātu.

Vai pigments maina krāsu?

Šajā procedūrā tiek izmantota īpaši izstrādāta tinte - pigments, kas ir pielāgota galvas ādas mikropigmentācijai — tā nav tetovējuma tinte. Pigmenti ir izstrādāti, lai nodrošinātu noturīgu un stabilu krāsu efektu. Tas ir pilnīgi normāli, ja SMP laika gaitā izbalinās, to iemesls ir saistīts ar pigmenta pārmaiņām ādā un ķermeņa dabīgo atjaunošanos, taču, ievērojot pareizus pēckopšanas norādījumus, var pagarināt SMP kalpošanas laiku.


Ar kādiem pigmentiem tiek veikta procedūra?

 Pigmenti tiek izvēlēti atbilstoši tirgū atļautajām tetovēšanas krāsām, šobrīd to nosaka  ES Regula (EK) Nr. 1907/2006 XVII kopš 2022.gada 4.janvāra.

Vai mana āda beigās neizskatīsies kā viens liels tetovējuma pleķis?

Profesionāli veikta trihopigmentācija ir paredzēta tam, lai radītu dabisku matu izskatu, nevis vienu lielu tetovējuma pleķi uz galvas ādas. Pieredzējuši trihopigmentācijas speciālisti pielāgos pigmenta krāsu, izkārtojumu un dziļumu, lai panāktu dabisku rezultātu, kas līdzinās īstiem matiem.

Lai nodrošinātu dabisku izskatu, speciālists ņems vērā jūsu ādas krāsu, matu krāsu, matu tekstūru un pašreizējo matu izkārtojumu. Tādējādi tiek radīts izskats, kas ir saskaņā ar jūsu dabisko matu izskatu.

Lai izvairītos no tetovējuma pleķa izskata, ir svarīgi izvēlēties uzticamu un pieredzējušu speciālistu, un ar viņu kopīgiem centieniem izstrādāt izskatu, kas jums vislabāk atbilst. Arī nepieciešamās uzlabojošās sesijas un uzturēšanas procedūras ir svarīgas, lai nodrošinātu ilgstošu un dabisku izskatu.

   


Jautājumi par galvas skalpa kopšanu pirms un pēc procedūras

Pirms procedūras ir ieteicams paēst, jo procedūras ilgums var sasniegt līdz pat 4 stundām. Ieteicams pirms pašas procedūras nedzert ar kofeīnu saturošus dzērienus, bet iesaka apēst ko saldu enerģijas uzturēšanai. Procedūras dienā pirms ir jāizmazgā matus, bet nedrīkst lietot želejas, eļļas vai matu lakas. Dienu pirms nevajadzētu apmeklēt solāriju vai apdedzināt galvas ādu saulē, tas tikai pastiprinās jutību.

Cik ilgs laiks nepieciešams pilnīgi sadzijušam rezultātam?

Ir izstrādāts vesels pēcaprūpes protokols ar ieteikumiem, kas jāievēro pirmajā nedēļā un pēc tam. Katra klienta ķermenis individuāli reaģē uz sadzīšanu. Kad galvas āda būs pilnībā sadzijusi, to klients pats sajutīs.

Procedūras dienā galvas āda būs nedaudz apsārtusi, sūrstēs, velkošu sāpju sajūta, taču pavisam noteikti varēsiet dzīvot normāli un pat doties uz darbu jau nākamajā dienā.

Pēc procedūras, atsākot lietot šampūnus, kondicionierus, matu želejas un lakas, ādas jutība un apsārtums var atgriezties vismaz uz 24-72 stundu garumā. Ieteicams sausas galvas ādas gadījumos lietot mitrinošus gēlus vai krēmus, kas satur alveju.

Pilnīgi sadzijis rezultāts ir 1 mēnesi pēc pēdējās procedūras!

Vai man būs gludi skūtas galvas efekts?

“Es vēlos, lai mani mati vienmēr izskatītos kā tikko noskūti. Vai man būs jāveic galvas ādas mikropigmentācija, lai iegūtu šādu izskatu?” Šādi jautājumi un līdzīgi izskan visbiežāk.

Izskats, ko mēs radām kopā, ir tāds izskats, kas tiek pielāgots jūsu jau esošajiem matiem. Konsultācijas laikā varēs ieteikt matu garumu turpmākajām ikdienas gaitām, lai saglabātu matus, lai iegūtu vislabāko dabisko izskatu.

Vai man pirms procedūras ir jānoskuj mati?

Katrs gadījums ir savādāks. Parasti aicinu savus klientus neskūties 72 stundas pirms procedūras, lai es varētu noskaidrot, kur aug klienta esošie un atlikušie mati. Izņēmot gadījumu, kad klients nodzen matus uz 1 mm. Tas ir svarīgi, lai es kā specialists varu pareizi sapludināt krāsu ar jūsu esošajiem matiem. Bildē redzamais matu garums ir drusku par garu, vēlamais ir 1 - 2 mm!

  

Cik ilgi pēc procedūras jānogaida, lai atkal var noskūt matus?

Vismaz vienu nedēļu. Jūsu skalps joprojām ir sadzīšanas procesā vismaz vienu nedēļu pēc pirmās procedūras.

Ja galvas āda ir ļoti sausa?

Ja pamanīsiet, ka galvas āda ir pārāk sausa, meistars ieteiks mitrināšanas režīmu, kas jāsāk nedēļu pēc procedūras – visbiežāk tie būs šampūni un kondicionieri ar mitrinošu efektu. Kā viens no ieteikumiem ir šampūni Nioxin.  Nioxin – zīmols, kurš fokusējas tikai uz veselu galvas ādu un matiem. Produkti, kuri ir saņēmuši daudzus apbalvojumus un guvuši plašu popularitāti visā pasaulē. Nioxin – matu kopšanas līdzekļi, kuri ir saņēmuši Latvijas matu ārstu asociācijas apstiprinājumu. Ieteicams sausas galvas ādas gadījumos lietot mitrinošus gēlus vai krēmus, kas satur alveju - nopērkami aptiekās.

Ieteikumi pēc procedūras:

Pirmajās četrās dienās pēc procedūras jāizvairās no galvas ādas slapināšanas. Tas ietver gan apstrādājamo zonu mazgāšanu, gan svīšanu apstrādes zonās. Ejot dušā, pārliecinieties, ka ne ūdens, ne šampūns nesasniedz galvas ādu. Izvairieties no aktivitātēm, kas var izraisīt pārlieku lielu svīšanu, piemēram, skriešanu, svarcelšanu un pārmērīgu saules iedarbību. Pirmajās četrās dienās ir pareizi veikt parastos ikdienas darbus un mājas aktivitātes, ja vien tās neizraisa svīšanu apstrādājamajā zonā. Protams, ir izslēgti pirts, saunas un baseina apmeklējumi. Pigmentēto zonu aizliegts ir kasīt, plēst kreveles.

Darbs saistīts ar lielu fizisko slodzi, kā svīšana ietekmē dzīšanas procesu?

Lai gan jūs nevarat pilnībā kontrolēt svīšanu, mēs iesakām nogaidīt vismaz četras dienas, pirms veicat darbības, kas izraisa nelielu svīšanu, ja iespējams. Pēc 10 dienām nekāda veida svīšana vispār nedrīkst ietekmēt jūsu sadzīšanas procesu.

Pēc procedūras ikdienas rutīna

Garums, kādā mati var tikt turēti pēc abu procedūru pabeigšanas, ir pilnībā atkarīgs no klienta individuālās frizūras. Izmantojot kombinēto pieeju, jūs varat iegūt lielāku blīvumu un pilnību bez nepieciešamības skūties. Pēc vairākiem mēnešiem vai gadiem, iespējams, vēlēsities uzlabot rezultātu.


PERMANENTO MAKE UP (MIKROPIGMENTĀCIJA, TRIHOPIGMENTĀCIJA)  & TETOVĒJUMU PROCEDŪRU NEDRĪKST VEIKT:

  • Grūtniecības laikā un zīdīšanas periodā.
  • Drudža laikā ar paaugstinātu temperatūru.
  • Lokāla dermatīta gadījumā
  • Diabēta gadījumā (plāna āda, var nedzīt tetovējums)
  • Pēc operācijām – nogaidīt vismaz mēnesi.
  • Pēc Tattoo remover – vismaz 4 mēneši jānogaida.
  • Ja ir rētu stabilizācijas stadija, apdegumi un iekaisumi.
  • Antibiotiku lietošanas laikā.
  • Pēc lāzerprocedūrām – jānogaida gadu.
  • Akūtas herpes vīrusa stadijā
  • Ja ir asinsvadu un audu jaunizveidojumi – kārpas, dzimumzīmītes utt.
  • Ja ir asins nerecēšana, epilepsija, cukura diabēts, smaga astmas forma, HIV, nosliece uz keloīdo rētu veidošanos.
  • Ja ir pārāk plāna, ar izteiktiem asinsvadiņiem acu plakstiņu zona (starpskropstu līnija).
  • Aizliegts sniegt pakalpojumus patērētājam ar redzamām ādas, matu vai gļotādas slimības pazīmēm, ja patērētājs neuzrāda ārsta izziņu, kas apliecina, ka slimība nav lipīga un pakalpojumus drīkst saņemt.

PĒC PROCEDŪRAS UN DZĪŠANAS LAIKĀ:

  • Nedrīkst apmeklēt saunu, pirti, peldēties baseinā, aktīvi sportot- jāizvairās no procesiem, kas rada svīšanu.
  • Nedrīkst noplēst radušos krevelīti, aizliegts procedūru zonu kasīt un berzēt.
  • Jāizvairās no karstas ūdens peldes (vannošanās)
  • Jāizvairās no cieša apģērba valkāšanas, ja tas skar tetovējamo zonu (arī zeķubikses)
  • Jāatsakās no kosmētikas izmantošanas apstrādātajā zonā.
  • Jāatsakās no sauļošanās un solārija apmeklējuma.
  • Nelietot visus rūgstošos alkoholiskos dzērienus un dzērienus, kas zemāki par 38 grādiem
  • Regulāri smērēt meistara ieteikto ziedi, smēri utt.
  • Jebkāda veida alerģijas – pietūkuma, pumpas, nieze, nātrene, sulošanās, sastrutojuma gadījumos vērsties pie sava ārstējošā ārsta.
!! Lai mikropigmentācija tiktu uzskatīta par pabeigtu  - ir obligāti noteikta korekcija 2-4 nedēļu laikā pēc pirmās procedūras!!
Protams, nevainojamam rezultātam ir jāievēro viss augstāk minētais.