RĒTU, STRIJU DERMAPIGMENTĀCIJA / KAMUFLĀŽA

Procedūra “dermapigmentācija” ir līdzīga tetovēšanai un mikropigmentācijai, taču tai ir atšķirīgas metodes. Procedūras saknes meklējamas Brazīlijā. 

To dēvē arī par krāsaina pigmenta ievadīšanu dermas augšējos slāņos ar kartridža adatu palīdzību, kas maksimāli atbilst klienta ādas krāsai un struktūrai.

Šī procedūra palīdz cīnīties ar hiperpigmentāciju, kas radusies pēc operācijas vai traumu radīto rētu gadījumos, kad ādas tonis izmainās. Kā arī palīdz veiksmīgi noslēpt vitiligo rētu radītos gaišos ādas plankumus un strijas.

Visbiežāk procedūru izvēlas sievietes pēc ķeizargrieziena un abdominoplastikas rētām, krūšu plastiskajām operācijām, arī pēc masektomijas, strijām, vitiligo, acu plakstiņu operācijām, sejas savilkšanas... pēc citām traumām utt. 

Procedūra sniedz pārsteidzošus rezultātus, izmantojot īpašu digitālo ierīci un izmeklētus dermapigmentācijas pigmentus, pielietojot meistara zināšanas pigmentoloģijā ir iespējams panākt, ka rēta sāk līdzināties klienta ādas tonim. Pigmentēšanu var veikt uz visām ādas krāsām un ādas toņa izmaiņām!

Sākumā pēc procedūras rēta paliek sarkana - TĀ IR NORMĀLA ĀDAS REAKCIJA UZ KAIRINĀJUMU!!! Jo āda ir ļoti plāna, tuvu asinsvadi, pēc sadzīšanas viss pāriet un mainās - rēta ieņem nokrāsu, kas tuva cilvēka ādas tonim. Nereti ir nepieciešamas vairākas šādas procedūras.

     

PROCEDŪRAS PRIEKŠROCĪBAS

  • tetovēšanas krāsas ir EU sertificētas, nesatur bīstamus elementus un savienojumus, ir dermatoloģiski pārbaudītas, nav toksiski un neizraisa alerģiskas reakcijas (visbiežāk tiek izmantotas Dynamic vai Eternal Ink, World Famous Limitless);
  • pigmenta pārklāšana ir blīva, koncentrēta, aizkrāsota, līdzīgi kā tetovējums;
  • krāsa tiek ievadīta līdz melanīna slānim, kas nodrošina ādas toņa dabisko izskatu;
  • procedūra tiek veikta ar lidokaīnu saturoša preparāta uzsmērēšanu uz ādas, kas atvieglo sāpes.
  • nav nepieciešams atveseļošanās periods, jo ādas traumatizācija ir minimāla un vari doties savās ikdienas gaitās, ja vien tā nav sejas āda, tur ieteiktu pāris dienas ļaut noiet apsārtumam, ja vien tas netraucē pašu klientu;
  • lai sasniegtu maksimālu rezultātu, darba virsmai jeb rētai jābūt gludai un salīdzinoši plakanai (lai nav deformēta, uz augšu vai iekšu ievirzīta ādiņa);
  • procedūru skaits tiek noteikts individuāli, atkarībā no organisma un audu īpašībām.

KAS NOTIEK, KAD ES IESAUĻOJOS?

Jūsu pigmentētās strijas un rētas nemainīs krāsu. Ja jūs iedegsiet, jūsu ādas tonis kļūs tumšāks, bet strijas paliks tādā pašā krāsā kā Jūsu dabiskā ādas toņa kamuflāžas krāsa. Kopumā strijas joprojām būs mazāk pamanāmas, jo "baltā sudraba krāsa" vairs nav redzama. Īsāk sakot, ir mazāk acīmredzama kontrasta.

Atgriežoties pie teorijas, strijas ir kā rētas, tajās nav asinsrites, tāpēc to neietekmē ultravioletie stari. Cilvēks var sauļoties, bet neiedegs strijas, līdz ar to krāsa nemainās un paliek nemainīga, lai gan dažos gadījumos, ja iesauļojāties par daudz vai pārdegāt, strijas var atkal pamanīt. Pēc dermapigmentācijas ir svarīgi ievērot noteiktu atpūtas laiku prom no saules un tiešos saules staros izmantot kā minimums SPF50 aizsargkrēmu.

VAI IR KĀDI RISKI?

Lai gan esam droši un piesardzīgi, mēs nevaram izslēgt dažu risku iespējamību. Dermapigmentācijas tehnika var radīt mikro traumas ādā, kā rezultātā palielināsies starpposms līdz nākošajai sesijai un speciālists ieteiks lietot cicatrization saturošu smēri. Turklāt var rasties arī alerģiskas reakcijas pret procedūrā izmantoto krāsas sastāvdaļu.

Strijas var izlabot tikai ar vienu sesiju, lai gan daudzos gadījumos tai var būt nepieciešama otrā un/vai trešā sesija. Uz dažiem ādas tipiem tetovējums var ilgt līdz pat 7 gadiem, ja tiek veiktas pareizas pēckopšanas procedūras.

BALTAS VAI SARKANAS STRIJAS – RĒTAS?

Kāda ir atšķirība starp sarkanajām un baltajām rētām?

A: Sarkanās strijas, rētas vēl ir dzīšanas fāzē. Kad strijas ir sadzijušas, tās kļūst baltas vai sudrabainas. Dažas no tiem pat sāk izbalēt.

B: Baltas vai sudraba krāsas strijas ir veids, kā mēs identificējam, ka strijas ir sadzijušas. Šīs ir ideālās strijas, ar kurām vēlamies strādāt, lai sasniegtu vislabākos rezultātus.

C: Sarkanās, zilās vai purpursarkanās strijas nevar pigmentēt, jo tās joprojām ir dzīšanas stadijā. Krāsa ir zīme, ka tās nav pilnībā sadzijušas vai tās joprojām var būt tikko izveidotas strijas – rētas.

DERMAPIGMENTĀCIJA VAI MIKROPIGMENTĀCIJA? 

KĀ ĪSTI IR PAREIZI?

Kamuflāža jeb dermapigmentācija ir procedūra, kuras tehnika atšķiras no mikropigmentācijas tehnikas. Mikropigmentācijai nav paliekoša rezultāta, jo pigments nogulsnējas tikai pirmajā ādas slānī epidermā, kur šūnas atjaunojas un pigments tiek izgrūsts laukā īsākā laika periodā. Turklāt mikropigmentācijai izmantotie pigmenti nav efektīvi vai piemēroti striju/ rētu dermapigmentācijai.

99% no visiem kamuflāžas speciālistiem dod priekšroku tetovēšanas tehnikai jeb dermapigmentācijai. Jo pigmenti ievadās otrajā ādas slānī, ko sauc arī par dermu, te nenotiek šūnu atjaunošanās procesi, tāpēc pigmenti nav tik viegli izdzēšami.

Izmantojot šo paņēmienu, kamuflāža mēdz kalpot ilgāk. BET!!! Tik dziļa pigmentācija rada riskus – speciālistam jābūt apmācītam un zinošam par šādu pigmentācijas veidu, bieži vien šīs tehnikas veiksmīgi  izpilda tetovēšanas meistari, jo viņiem ir visas nepieciešamās zināšanas un pieredze.

NON PERMANENT TEHNIKA?

Ādas krāsa laika gaitā mainās (aptuveni ik pēc 10 gadiem), kad mēs kļūstam vecāki, mēs ražojam mazāk melanīna, apdraudējums var rasties tetovējuma dzīves ilguma beigās (5-7 gadi). Pēc tam pigmentam, kas iepriekš tika ievietots ādā, var nebūt tāds pats izskats kā ādas toņa krāsai, tad būtu nepieciešama toņa korekcija.

No otras puses, Non Permanent tehnika var ilgt tikai līdz 3 gadiem. Šis paņēmiens ir drošākais, bet arī vismazāk efektīvais no abiem. Šī tehnika izmanto nevis pigmentus ādas toņa līdzināšanai, bet gan speciāli izstrādātu E vitamīna un hialuronskābes kokteili, ko ievada ādā ar adatu. Šādas tehnikas izpildījumā rētaudi tiek aktivizēti un tādējādi rētas dzīšanas process atjaunojas. Jāpiebilst, ka Non Permanent tehnika dod māksliniekam lielāku “sviru”, lai veiktu korekcijas kļūdas gadījumā, jo adata iekļūst tikai pirmajā ādas slānī, ko sauc arī par epidermu. Visbeidzot, abas metodes ir labas. Var izmantot abus, galu galā komunikācija ar klientu ir svarīga, jo vairāk iespēju, jo labāk.

* Hialurons ir pazīstams ar savu modulējošo iedarbību uz iekaisumu dzīšanas procesiem. Tas stimulē jaunu audu un asins kapilāru atjaunošanos (angioģenēzi). Hialurons arī palīdz samazināt smalko līniju un grumbu redzamību, saglabājot mitrumu ādā, radot izlīdzinošu efektu. Kad āda ir aizsargāta un mitrināta, var palielināties ādas šūnu veidošanās, jo āda nav aizņemta, cīnoties par mitrināšanu. Tas noved pie gludākām ādas šūnām.

KOREKCIJA

Vismaz 3-4 reizes ir nepieciešama procedūra, lai sasniegtu vēlamo efektu, atsevišķos gadījumos tā būs 1-2 sesjas.

Korekcijas laikā, tas ir pēc 2-3 nedēļām, tiek novērtēts:

1) toņa nostiprināšanās ādā, 

2) toņa intensitāte,

3) turpmāko procedūru nepieciešamība.

Izvērtēšanas gadījumā tiek noteikta nepieciešamība pēc papildus procedūras, jo mūsu organismi reaģē dažādi. 

Pareizi sagatavojot organismu procedūrai un kopjot pigmentēto zonu, sadzīšanas procesa laikā pigments labi saglabājas.

Pēc aptuveni 3-4 nedēļām, kad viss ir sadzijis, var novērtēt patieo gala rezultātu. 


SADZĪŠANAS LAIKS

Klientam jāsaprot, ka puse no kvalitatīva rezultāta ir atkarīgi tikai un vienīgi no pašiem, tas ir, no pareizas ādas kopšanas un visu piesardzības pasākumu ievērošanas, kuras ir rekomendējis speciālists.

Apstrādātajā zonā izveidojušās kreveles nedrīkst noņemt mehāniski, tas ir berzēt vai nokasīt, apmēram 7-10 dienu laikā ieteicams atteikties no siltuma procedūrām, pirtīm, saunām, solārija, baseina, kā arī atrašanās atklātā saulē, arī stāvēšana pie karstas plīts var ietekmēt dzīšanas gaitu.

   

3 BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

1.Cik ilgi saglabājas striju un rētu kamuflāža?

Saskaņā ar mūsu nozares datiem, kamuflāža var saglabāties no 8-10 gadiem, atkarībā no cilvēka ādas īpatnībām.

2.Vai procedūra sāp? Vai tas ir pārāk sāpīgi?

Tas būs atkarīgs no personas, tomēr lielākā daļa cilvēku to raksturo kā nelielu diskomfortu. Nepieciešamības gadījumā tiek izmantota anestēzija.

3.Cik ilgs laiks nepieciešams, lai dermapigmentācijas zona sadzītu?

Dzīšana var ilgt aptuveni 30–45 dienas jeb Tavs gadu skaitlis + 10 dienas būs īstenais dzīšanas periods.

KONSULTĀCIJA

Pirms medicīniskās kamuflāžas veikšanas obligāti nepieciešama konsultācija pie speciālista. Nepieciešams noskaidrot, vai ir iespējams darbs ar defektu medicīniskā aspektā. Konsultācijas laikā speciālists atbildēs uz visiem interesējošiem jautājumiem par procedūru.