Kas ir areolas mikropigmentācija?

Mikropigmentāciju (tetovēšanu) izmanto, lai izveidotu areolas un/vai krūtsgala attēlu pacientiem, kam veikta krūšu rekonstrukcijas operācija. Procedūru veic sertificēts mikropigmentācijas speciālists, kurš apguvis tam paredzētu apmācību kursu un kvalificēts paramedicīniskajā mikropigmentācijā. Īpašu vietu paramedicīnas procedūrās aizņem darbs sieviešu krūšu intīmajā zonā. Dažreiz pēc krūšu implantu operācijām ap areolu paliek rētas, kuras var aizpigmentēt, vadoties pēc areolas vai tās apkārtējiem audiem, sasniedzot vizuāli ideālu estētisku rezultātu. Pēc mastektomijas operācijām, kad izgriež krūšu dziedzeri ļaundabīga audzēja dēļ, implantē krūšu protēzi. Šajā gadījumā trūkst krūts areolas. Bet ir iespējams atjaunot to ar trīs dimensiju zīmējumu. Pigments tiek ievadīts uz ādas augšējā slāņa ar tetovēšanas mašīnīti, kas izmanto smalku adatu kopu, lai implantētu daļēji noturīgu krāsu (pigmentu). Šīs adatas ir sterilas un vienreizējas lietošanas. 


 Cik ilgu laiku tas aizņems? 

Pirmās vizītes laikā konsultācija var aizņemt apmēram 30 min, pēc tam aptuveni 1 - 2 stundas citā procedūras reizē atkarībā no tā, vai mēs pievienojam krāsu vienai vai abām krūtīm, tikai rētas kamuflējam vai rekonstruējam pilnu areolu. Lielākajai daļai klientu nepieciešama viena sākotnējā mikropigmentācijas reize, kam seko otra tikšanās, lai nokontrolētu rezultātu. Ja pigments izzūd, nākotnē var būt nepieciešama turpmāka pigmenta atjaunošana. Aptuvenais laiks 7-8 gadi, atkarībā no klienta dzīvesveida un ķermeņa reakcijas. 

Kāds ir sagaidāmais ieguvums no šīs procedūras?

Krūšu krūtsgala un areolas mikropigmentācijas mērķis ir uzlabot krūšu estētisko izskatu, pēc iespējas tuvāk izveidojot krūtsgalu un areolu, kas atdarina esošo krūtsgalu un areolu (ja attiecināms). Kā arī šo procedūru apvieno ar rētu dermapigmentāciju jeb kamuflāžu, lai atgūtu pēc iespējas estētiskāku ādas izskatu. Tam ir pozitīva ietekme uz ķermeņa tēla uzlabošanos un pašcieņas paaugstināšanos.

Vai ar šo procedūru ir saistīti riski?

100% apmierinātību nevar garantēt, un ārstēšanas panākumu apmērs ir atkarīgs no vēlamajām cerībām, klienta ādas tipa un metodes, ko speciālists uzskata par piemērotu. Tā kā tiek izmantots tetovēšanas pigments, kas ir pārbaudīts kā drošs lietošanai klientiem pēc krūšu rekonstrukcijas, pigments laika gaitā var izbalēt. Varat arī piedzīvot tālāk norādīto:

• 5% pigments var nedaudz izplatīties ārpus apstrādātās zonas

• nevienmērīga pigmenta zona (gadās, ja klients noplēšs krevelītes vai berž tetovēto zonu)

• nesasniedzot 100% precīzu atbilstību dabiskajam krūtsgalam un areolai 

Tāpat kā jebkuras klīniskas procedūras gadījumā, mikropigmentācija nav bez riska. Tā ietver:

• diskomfortu dzīšanas laikā

• alerģija pret pigmentu

• rētas

• asiņošana, limfas sūce

• infekcija (no nepareizas kopšanas)

• rekonstruēta krūtsgala saplacināšana.

Vai ir faktori, kas var ietekmēt rezultātu?

Mikropigmentācijas rezultātu daļēji nosaka individuālais ādas tips, taču to var ietekmēt arī:

• dabīgas ādas nokrāsas

• ādas īpašības (sausums, taukainība, saules bojājumi)

• medikamenti

• dzīvesveids, piemēram, alkohols, smēķēšana, peldēšana vai džakuzi

• individuālās dzīšanas spējas

• jebkādu rētu esamība.

Ko es varu sagaidīt procedūras laikā?

Konsultācijas sākumā speciālists noskaidros, lai noteiktu, vai Jums nav alerģijas vai jebkādas pazīmes, kas liegtu veikt procedūru. Iespējams, vēlēsities turpināt procedūru, neskatoties uz to, ka jums ir alerģija un zināt riskus. Speciālists lūgs jums parakstīt piekrišanas veidlapu / līgumu, lai veiktu procedūru. Klienta  līdzdalība areolas un krūtsgala krāsas rekonstrukcijā ir ļoti svarīga.

Krāsa pirmajās dienās var izskatīties par 20-30% tumšāka, nekā galarezultāts. Procedūra parasti nav sāpīga, lai gan ir sagaidāma tirpšana, kņudēšana un neliels sāpju diskomforts. Lielākajai daļai pacientu ir nejūtīgs krūšu apvidus, tomēr, ja Jums ir jebkādas sajūtas areolas zonā, Jums tiks piedāvāta atsāpināšana. Reizēm pacientiem ir nepieciešams lokāls anestēzijas krēms, kas tiek uzklāts 10-15 minūtes pirms procedūras, lai atsāpinātu zonu, ja  ir saglabājusies jutība pēc operācijām. Klienti ar implantiem mikropigmentācijas laikā var sajust vibrāciju caur implantu. Kad procedūra būs pabeigta, uz vietas ar pārsēju tiks uzklāts vazelīns vai rētu dziednošs krēms, un jums tiks atgādināts par kopšanu un lūgts pierakstīties uz konsultāciju, lai kontrolētu dzīšanas gaitu.

Kopšana

Apstrādātajā zonā var rasties īslaicīgs pietūkums un apsārtums pirmajās divās dienās. Speciālists ieteiks vislabāko rētu kopšanas krēmu. Areolas zonā var veidoties krevelīte. Tā ir normāla dzīšanas procesa daļa, līdzīgi kā pēc tetovējuma. Ir svarīgi ievērot pareizu kopšanu - neplēst krevelīti, nekasīt, neberzt, neapmeklēt solāriju, saunas, pirti, baseinu vismaz 2 nedēļas. Pirmā dienas neapmeklēt sporta klubus, jo pastiprināta svīšana traucēs dzīšanas procesam.